4 סודות לשמירת המשקפיים כחדשים

משקפיים חדשות זה מה זה כיף. המסגרות נקיות וממש מתאימות כאילו נולדת איתם. והעדשות – כל כך נקיות וחדות, כל מה שאת רוצה לעשות זה להסתכל על העולם. למה משקפיים לא יכולות להישאר כך? הנה סוד…באמצעות העדשות עם הציפוי נגד שריטות של ימינוף ומסגרות מטיטניום, אין סיבה מדוע לא. כל מה שזה דורש זה טיפה ידע, ותוך כמה דקות המשקפיים יהיו כמו חדשות. הינה 4 סודות לשמור שהמשקפיים יראו וירגישו כמו חדשים…

1. עובדות על מטליות לניקוי משקפיים:

מטלית ממיקרופיבר היא הבחירה המומלצת כאשר מנקים את העדשות. ברוב המקרים, מטלית כזאת תגיע עם משקפיים חדשות , אבל לאחר שהמטלית הקטנה נאבדת, את חוזרת להשתמש בנייר טואלט וסוודרים, המשאירים מוך. שפשוף מוך על משקפייך עם נייר טואלט או סוודר היא כמו שפשוף נייר שיוף עדין על העדשות. זוהי הסיבה מדוע שימוש בנייר טואלט או סוודר עהינה אחת הסיבות הנפוצות לעדשות שרוטות. החזקת מספר מטליות מיקרופיבר, הנגישות בקלות בבית, במכונית ובעבודה יעזרו להיות עקבי. אם נטית מיקרופיבר איננה זמינה, חפשי כל בד רך שלא משאיר מוך ושפשפי בעדינות, ללא הפעלת לחץ רב מדי על העדשות. ואחרון חביב, נסי לשמור על המטליות שלך בתוך קופסא או או שקית למנוע מאבדק או חלקיקים אחרים להצבטר עליה, כי הם ממלאים תפקיד דומה למוך. הרגל טוב הוא תמיד לנקות אבק מן המטליות שלך, ולנקות את המשקפיים מתחת למים זורמים כדי להסיר חלקיקים שהצטברו על המקשפיים.

2. נשק סודי

טוב אולי זה לא סוד, אבל הספריי לניקויי משקפיים שלא תמיד הקפדת לקנות ? זהו גורם חשוב בשמירה על העדשות  שלך מצוחצחות וללא שריטות. אולם, לא כל חומרי הניקוי זהים.

קראי את התוית:

התרחקי מחומרי ניקוי המכיל אמוניה או אלכוהול. הם זמינים, אבל אמוניה ואלכוהול נחשבים לממיסים חזקים, והם יפגמו ואף יהרסו ציפויים חשובים של המשקפיים שלך, במיוחד את הציפוי נגד השתקפויות.

3. ישנה שיטה 

עכשיו הגיע הזמן להפעיל את מטלית המיקרופיבר וחומר הניקוי המתאים. ראשית , רססי את חומר הניקוי על קידמת ואחורי העדשות. יבשי עם מטלית המיקרופיבר. ואז הבריקי באמצעות החלק היבש של המטלית. עשי זאת בסוף כל יום ואחסני את משקפייך בקופסא המקורית שלהם. לא זאת שהעדשות מושכות לכלוך ואבק המהלך היום, הפנים והידיים שלך משאירות שכבה שומנית עליהים – וגם על המסגרת. ואם אנו מדברים על המסגרת

4. תחזוקה של המסגרת 

את מרכיבה משקפיים, אז באופן טבעי יש לך ערכה לתיקון משקפיים, נכון ? אם לא רכשי אחת באינטרנט. כן אפילו ערכה פשוטה תספיק – אבל עדיף ערכה עם מברג בגודל נוח לשימוש וכמה ברגים.

לאחר שיש לך ערכה, בחרי יום בחודש לביצוע תחזוקה ובדקי את המצב הכללי של המסגרת שלך. פשוט עברי על הברגים וחזקי אותם בעדינות.

למרות השם "ערכה לתיקון משקפיים" , ערכה זו נועדה רק לתיקונים פשוטים. אם את רואה שהמסגרת עקומה, או יש שבר בחלק כלשהוא של המשקפיים, אל תנסי לתקן זאת בעצמך. צרי קשר איתנו לעצה או תיקון.

משקפיים הם כמו נעליים – את צריכה ללבוש אותם לאורך זמן לפינ שתרגישי נקודות של חוסר נוחות שיתכן וידרשו כיוון. לכולנו צורת פנים יחודית, מבנה אף, מרחק בין עיניים ועד שדורשים כיוון כאשר לובשים זוג חדש של משקפיים. את רוב המסגרות ניתן לכוון שיתאימו לנו.

עדשות מולטיפוקאל:

אם את לובשת משקפים מסוג מולטי-פוקאל, פרוגרסיביות, או משקפיים לעבודה מול מחשב, כיוון נכון הינו חיוני לקבלת חדות ראייה. כיוון נכון אצל האופטיקאי שלך בד"כ יפתור כל בעייה של ראייה מטושטשת בעת לבישת המשקפיים.

שורה תחתונה: הסיבה היחדיה שאת לובשת את המשקפיים היא כדי שתוכלי לראות… אבל אם המשקפיים לא יושבים בצורה האידיאלית על פניך, את שוללת מעצמך איכות ראייה. הקפידי שיכוונו את מסגרת המשקפיים שלך בצורה הנכונה, כדי שהעדשות שלך יוכלו לבצע את תפקידם במלואו.

צידי הראש: המשקפיים לא אמורים ללחוץ על צידי הראש, או להיות רחבים מדי. האופטיקאי שלך יכוון את המשקפיים כך שזאת לא בעייה. אם המשקפיים שלך משאירים סימנים בצידי הראש שלך, זהו סימן שהם אינם נכוונים נכון. הם לא אמורים ללחוץ על עורך, בכלל. נקודות הלחץ אמורות להיות מאחורי האוזן ולחץ רך מאוד בצידי הראש.

אוזניים: בהרבה מקרים, האוזניים אינן סימטריות. האופטיקאי שלך יכוון את המסגרת לפצות על חוסר הסימטריה הזה.

אף: אם המשקפיים שלך משאירים סימנים על אפך, זהו סימן שכריות האף("אפונים*) אינם מכוונים כראוי. זה גם אומר שכריות האף שלך קטנות מדי. כריות אף אמורות להיות בגודל מתאים, בהתאמה לגודל העדשות והמסגרת כדי שיוכלו להעביר את המשקל באופן שווה על האף.

אם המשקפיים שלך שבורות, תמיד חשוב שיהיה לך זוג גיבוי. וכאשר את לובשת את זוג הגיבוי., את תמיד מוזמנת לקפוץ אלינו לתקן את הזוג השבור.